Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Menadžerski alati-dijagram stabla". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.

Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.

Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.

Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.

 



VISOKA ŠKOLA ZA POSLOVNU EKONOMIJU I PREDUZETNIŠTVO

BEOGRAD

Seminarski rad

Predmet: Upravljanje kvalitetom

Tema: Menadzerski alati-dijagram stabla

Beograd, februar, 2010.

SADRŽAJ:

Menadzerski alati

1.Menadzerski alati

Japansko društvo inženjera definisalo je sedam novih menadžerskih alata koji su namenjeni za rad s kvalitativnim podacima, kad se neko svojstvo kvaliteta daje izjavom ili ocenom..

Menadzerski alati su:

Dijagram sličnosti ili afiniteta ;

Diajgram međusobnih veza ;

Dijagram stabla ;

Programirana karte za proces odlučivanja-PDPC ;

Brainstorming ;

Stratifikacija ;

Matični dijagram ;

Mrežni dijagram.

Alati su praktične tehnike, veštine, sredstva ili mehanizmi koje je moguće primeniti za rešavanje specifičnih zadataka.

Preduslovi za uspešnu primenu

alata upravljanja kvalitetom

potpuna predanost menadzmentu;

jasna potreba za korišćenjem nekog alata;

definisani ciljevi :

Okolina spremna na saradnju:

1.1Vrste menadzerskih alata

Dijagram sličnosti-dijagram afiniteta

Dijagram sličnosti je alat kojim se prikuplja veliki broj podataka (ideja, varijanti, mišljenja) i organizuje unutar grupa koje su bazirane na njihovim prirodnim vezama.

Može da se koristi i u situacijama koje su nepoynate ili još neistražene od strane članova nekog tima. Dijagram sličnosti se koristi kada želimo da proučimo veliku količinu podataka, kada se formira novi način razmišljanja.

Diajagram sličnosti se ne koristi u situacijama gde postoji manje od 15 ideja, nego se tada preporučuje korišćenje drugih alata da se odrede prioriteti.

Dijagram međusobnih veza

Dijagram međusobnih veza spada u grupu „alata“ koji se koriste za analizu problema koji svojom komlikovanošću prevazilaze mogućnosti i najsposobnijih menadzera da prilikom njihove analize uzmu u obzir sve moguće uticaje na posmatrani problem i izvedu ispravne zaključke. Obično se koristi za analizu problema, čiji uzroci mogu biti brojni.

Dijagram procesa odlučivanja- PDPC

PDPC dijagram sistematično utvrđuje šta može da krene naopako u planu koji se razvija i daje korake koje treba preduzeti u tom slučaju da bi se postavljeni cilj, bez obzira na probleme, uspešno savladao.

Brainstorming

Ova metoda razvijena je početkom pedesetih godina od strane naučnika Ozborna. Ova metoda spada u grupu intuitivnih metoda čija je glavna karakteristika maksimalno korišćenje čovekovog intelekta u cilju analize velikog broja podataka. Primenom ove metode želi da se postigne da se članovi sesije oslobode od tradicionalnih stega koje ga sputavaju u pronalaženju i i straživanju novih ideja.

 

 

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!